Motör Creative House
Yükleniyor...
Image

Web Sitesi Analizi

Web sitenizin yetersiz olduğunu ve işlevselliğini kaybettiğini mi düşünüyorsunuz? o zaman doğru yerdesiniz.

Web sitesi analizi; diğer hizmetlerden farklı olarak sitenizin hızını, görsel alanda yeterliliğini, müşteri etkileşimi gibi pek çok bilgiyi sizlere sunar ve bu bilgiler akabinde ne gibi fırsatlara sahip olduğunuzu görürsünüz. Aslında gözünüzden kaçan veya farkında olmadığınız bir çok opsiyon mevcuttur. Bunlar sitenizin kod yapısında, seo alanında, görsel ve yazı alanlarındaki içeriklerde gizli olabilir. Sitenizin rakip firmalara göre konumu, Google istatistikleri, site içi linkleme, siteniz içerisinde bulunan anahtar kelimelerdeki sırlamanız yani seo analizinde buna dahildir. Google’daki sıralamanız, siteniz içerisinde fazla tıklanma alan sayfalar veya sitenize gelen kullanıcıların nereden ve nasıl ulaştıkları gibi önemli kullanıcı bilgilerinde bu analiz içerisinde yer almaktadır.

Site Hız Analizi

Web sitenizin ilk tıklandığındaki açılış hızıdır ve kullanıcılar tarafından büyük önem taşır. Google analiz raporlarında da görebileceğiniz üzere 3 saniye üzerinde çalışan siteler kullanıcılar tarafından tercih edilmez ve hızlı yüklenen sitelere giren ziyaretçiler daha uzun vakit geçirdiği gözlemlenmiştir. Web sitenizin hızını test etmek için bir çok program mevcuttur. Sitenizi ne gibi etkenlerin yavaşlattığını bu programlar aracılığında gözlemleyebilirsiniz.

Seo Raporu

Seo nedir diye merak edenler için web siteniz içerisinde yer alan makalenin linki mevcuttur.

Seo raporu ile web sitenizin; anahtar kelimelerdeki sıralaması, sitenizin kodlarındaki problemler, site içerisinde görsel ve metin içeriklerindeki problemler, gelen ziyaretçilerin hangi sayfalarda vakit geçirdiği, rakip firmaların hangi alanlarda çalışmalar yaptığını kapsayan detaylı bir analiz raporudur.

Google Analizi

Bu alanda yapılan analiz sitenizin Google tarafından koyulan kurallara uygun olup olmadığı kontrol edilir ve sitenizin belli özelliklere sahip olması beklenir. Örnek olarak; sitenizin hangi alanda hizmet ya da bilgi verdiğini gösteren bir meta etiketi gibi eklentileri Google tarafına ulaştırmak sitenizi her zaman için üst sıralara taşır.